"Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir"
Mustafa Kemal ATATÜRKAntalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Manavgat’a hem kazanç hem temiz bir çevre sağlamak üzere yapımına başlanan Manavgat Katı Atık Transfer İstasyonu tamamlandı.
Başkan Muhittin Böcek’in planlı, kurallı, kimlikli bir Antalya hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, daha temiz ve sağlıklı bir Manavgat için yapımına başladığı katı atık transfer istasyonunu tamamlandı. Manavgat Belediyesi’nden tahsisi gerçekleştirilen Pazarcı Mahallesi’ndeki 6 bin metrekare alanda inşa edilen Katı Atık Transfer İstasyonu Manavgat’a hem kazanç hem de temiz bir çevre sağlayacak.
TASARRUF SAĞLAYACAK
Kamyonlarla Manavgat ilçesindeki mahallerden toplanan günlük 450-500 ton evsel katı atık, katı atık transfer istasyonuna getirilecek. Buradan da Manavgat Kızıldağ Göğü mevkiinde bulunan katı atık depolama sahasına Antalya Büyükşehir Belediyesi tırları ile transfer edilecek. Böylelikle küçük çöp kamyonlarının Kızıldağ’a gitmesine gerek kalmayarak, tasarruf sağlanmış olacak. Ayrıca burada bulunan enerji tesisinde bertaraf edilen evsel katı atıklardan enerji elde edilecek.
Alanya, Türkiye'nin Akdeniz Bölgesi'deki Antalya iline bağlı bir turizm ilçesidir. Şehir merkezine uzaklığı 154 kilometredir. Türkiye'nin güney sahillerinde bulunan Alanya, 1.598,51 km²'lik bir alana sahiptir ve 2015'te nüfusu 291.643 kişidir.
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için geliştirdiğimiz mobil uygulamamıza göz atın