"Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir"
Mustafa Kemal ATATÜRKAntalya Büyükşehir Belediyesi Elmalı’da üreticiden aldığı elmaları Alanya’da halka ücretsiz olarak dağıttı.
Alanya’nın 6 bölgesinde 11 ayrı stantta dağıtılan Elmalar hem üreticiye hem vatandaşa destek sağladı.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yerelden kalkınma vizyonu ve sosyal belediyecilik anlayışı ile üreticinin ve vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan’da birlik, beraberlik ve yardımlaşmanın bir örneğini daha hayata geçirerek, hem çiftçinin hem vatandaşların yüzünü güldürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla Elmalı'da çiftçilerin elinde kalan elmalar Büyükşehir Belediyesi tarafından ederinden satın alınarak halka dağıtılıyor.
VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ OLARAK DAĞITILDI
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Kepez’de yapılan ilk dağıtımın ardından diğer ilçelerde de dağıtım başladı. Alanya merkez, Demirtaş, Mahmutlar, Kestel, Konaklı ve Avsallar Mahallelerinde kurulan 11 ayrı stantta vatandaşlara poşetlerde toplam 6.5 ton elma dağıtımı gerçekleştirdi. Üçer kiloluk poşetlerle gerçekleştirilen elma dağıtımına halk büyük ilgi gösterdi. Böylece paylaşma ve dayanışma ayı Ramazan’da hem üreticiye hem de vatandaşa destek sağlandı.
Alanya, Türkiye'nin Akdeniz Bölgesi'deki Antalya iline bağlı bir turizm ilçesidir. Şehir merkezine uzaklığı 154 kilometredir. Türkiye'nin güney sahillerinde bulunan Alanya, 1.598,51 km²'lik bir alana sahiptir ve 2015'te nüfusu 291.643 kişidir.
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için geliştirdiğimiz mobil uygulamamıza göz atın