Büyükşehir Finike ve Akseki’de aşure dağıttı
14 Eylül 2019, Cumartesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla Finike ve Akseki’de vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Dağıtıma yoğun ilgi gösteren vatandaşlar aşure kazanı önünde kuyruklar oluşturdu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Başkan Muhittin Böcek’in talimatıyla birlik, beraberlik ve paylaşımların arttığı Muharrem ayında vatandaşlara aşure ikramında bulunmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin aşevlerinde hazırlanan aşureler, ilçelerde de ikram ediliyor.
BAŞKAN GEYİKÇİ DE KATILDI
Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda Finike’de 1800 kişiye aşure dağıttı. Finike Kapalı Pazarı’ndaki dağıtımda vatandaşlar aşure kazanı önünde uzun kuyruk oluşturdu. Aşure dağıtımına Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi ve meclis üyeleri de katıldı. Aşure kazanının başına geçen Geyikçi, elleriyle vatandaşlara aşure ikram etti. 
AKSEKİ’DE YOĞUN İLGİ
Aşure dağıtımının bir başka noktası da Akseki oldu.  Büyükşehir Belediyesi Akseki Cumhuriyet Meydanı ve Akseki Pazaryeri’nde toplam 1500 kişilik aşure ikramında bulundu. Dağıtıma büyük ilgi gösteren Akseki halkı kurulan çadırlarda nefis aşurenin tadına bakarken, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. 
50 BİN KİŞİYE AŞURE
Büyükşehir Belediyesi, 12-27 Eylül tarihleri arasında Antalya merkezi ve ilçelerde, hastane, cami ve meydanlarda 50 bin kişiye aşure dağıtıyor. Aşure dağıtım programı şöyle: 15 Eylül Yavuz Özcan Parkı, 16 Eylül Elmalı ve Kemer, 17 Eylül Toptancı Hal, Akdeniz Sanayi Sitesi ve Kepez Devlet Hastanesi, 18 Eylül Manavgat, 19 Eylül Konyaaltı, 20 Eylül Muratpaşa Cami, Gazipaşa, Kaş,  23 Eylül Döşemealtı, 24 Eylül Kepez Özdilek AVM önü, 25 Eylül Korkuteli, 27 Eylül Gündoğmuş, Demre ve Kumluca.”