Antalya futbol şölenine hazırlanıyor
13 Temmuz 2016, Çarşamba

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve efsane futbol yıldızlarının katılacağı futbol şölenine Antalya hazırlanıyor. 15’in üzerinde ülkede canlı yayınlanacak özel maç 16 Temmuz Cumartesi saat 20.45’de Antalya Arena’da.

Samuel Eto'o Vakfı'nın 10. yıl kutlaması kapsamında dünyaca ünlü futbol yıldızlarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dış İşleri Bakanı Mevlüt  Çavuşoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in forma giyeceği futbol şölenine hazırlıklar devam ediyor. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ve birçok kurum temsilcileri toplantı gerçekleştirdi.
STADI İNCELEDİLER
Valilik Konağı’nda gerçekleşen toplantıda güvenlikten, organizasyona birçok konu masaya yatırıldı. Toplantının ardından Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve kurum temsilcileri karşılaşmanın yapılacağı 33 bin kişilik Antalya Arena Stadı’nda incelemede bulundu. 16 Temmuz Cumartesi saat 20.45’de dünya yıldızlarının ağırlanacağı organizasyon için çalışmalar yoğunlaştırıldı.
DÜNYA FUTBOLUNUN YILDIZLARI ANTALYA’DA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve dünya yıldızlarının forma giyeceği maç öncesi görsel şovlar yer alacak. Türkiye’den birçok yıldız, maçı izlemek için tribünlerde yer alırken, dünyaca ünlü futbol yıldızları Messi, Puyol, Deco, Jay Jay Okocha, Michael Essien, Eden Hazard ve NBA oyuncusu Serge Ibaka da özel maçta bulunacak.
DÜNYANIN GÖZÜ ANTALYA’DA OLACAK
Muhteşem karşılaşmaya dünya basınından ilgi yoğun olacak. Dünyanın dört bir yanından gelecek 50’nin üzerinde yabancı, 150 yerli gazeteci karşılaşmayı takip edecek. Tüm gözlerin Antalya’ya çevrileceği maç, 15’ten fazla ülkede naklen yayınlanacak. Tüm dünyanın futbola doyacağı karşılaşmadan elde edilecek gelir, Kamerun’daki çocukların okul eğitimi, meslek edinme ve gelişimi ile ilgili bir dizi projede kullanılmak üzere Samuel Eto’o Özel Vakfı’na aktarılacak.