Antalya Büyükşehir Belediyesi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı
Menderes Mehmet Tevfik Türel
26 Mayıs 2015 Salı
 
 
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
  Halden Günlük Fiyatlar
  İhale İlanları
  İmar Plan Tadilat Duyuruları
  İmar 18 Uygulama Duyuruları
  Kentsel, Bölgesel Planlama Çalışmaları
  Yol Bakım Duyuruları
  Evlenenler
  Kaybettiklerimiz
Güncel Duyuru ve Etkinlikler
Etkinlikler
Videolar
Sağlık Videoları
Hava Durumu
 
HABERLER  »  Haberler
     
Haberler
Yeni Sayfa 1
Büyükşehir’in özel projesine çok özel ödül
Paylaş
Çıraklık Merkezi’ne Çocuğun İnsan Hakları Ödülü
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sanayide çalışan çırakların barınma sorununu ortadan kaldırmak için açtığı Akdeniz Sanayi Kültür Merkezi, ‘Çocuğun İnsan Hakları Ödülü’ne layık görüldü.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sanayide çalışan çıraklara barınma, beslenme ve eğitim olanakları sağlayan “Akdeniz Sanayi Kültür Merkezi”,  Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Bilim ve Eylem Merkezi Vakfı tarafından ödüllendirildi. Vakıf, merkeze “Çocuğun İnsan Hakları Ödülü”nü verdi. Ödül, geçen yıl çocuk emeğine ilişkin yayınları dolayısıyla Cumhuriyet Gazetesi ve çocuk gelinler alanındaki çalışmaları nedeniyle Uçan Süpürge Derneği’ne verilmişti. Ödül töreni, 3 Kasım’da Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek olan Prof. Dr. Nusret H. Fişek’i anma etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek.
TÜRKİYE’DE ÖRNEĞİ YOK
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdikleri Akdeniz Sanayi Kültür Merkezi’nin sanayi çıraklarına sıcak yuva olduğunu söyledi. Bu merkezin çırakların sadece barınma sorununu değil, kültür ve sanat anlamında da gelişmelerini sağladığını dile getiren Akaydın, merkezin Türkiye’de örneği bulunmadığını kaydetti. 
ÇIRAKLAR ÜNİVERSİTE SINAVINI KAZANDI
Akaydın, merkezde kalan çocukların eğitimlerini de devam ettirmelerine olanak sağladıklarını belirterek, bazı çırakların üniversitesi sınavını kazarak öğrenci olduğunu açıkladı. Başkan Akaydın, “Maliyeti düşük ama sosyal anlamda gençlerimize büyük fayda sağlayan merkezimin saygın bir kuruluş tarafından ödüllendirilmesi, doğru işler yaptığımızın göstergesi olmuştur. Projemizi ödüle layık görenlere teşekkür ederim” dedi.  Haber Tarihi :  31 Ekim 2013 Perşembe
  © Copyright 2014 - Antalya Büyükşehir Belediyesi